۲۱ بهمن ۱۳۹۸

برندگان اسکار 2020 معرفی شدند؛ انگل بهترین فیلم سال

برندگان اسکار 2020 معرفی شدند؛ انگل بهترین فیلم سال

با برگزاری نود و دومین دوره مراسم سالانه اسکار، برندگان جوایز امسال هم در تمامی بخش‌ها مشخص شدند. همراه زومجی و لیست کامل آثار و اشخاصی باشید که در سال ۲۰۲۰ این جایزه را دریافت کرده‌اند.

ود و دومین دوره از مراسم سالانه‌ی اسکار که بدون شک مهم‌ترین مراسم فصل جوایز سینمایی است، از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز کار خودش را آغاز کرد و شاهد معرفی برندگان بودیم، اما پیش از معرفی برندگان اسکار ۲۰۲۰، نکاتی جالب در مورد مراسم امسال بگوییم. مراسم امسال برای دومین سال پیاپی بدون حضور مجری برگزار خواهد شد. سال گذشته کوین هارت به‌خاطر چند توییت بحث‌برانگیز از مجری‌گری/میزبانی اسکار ۲۰۱۹ کنار گذاشته شد و حال مراسم اسکار ۲۰۲۰ نیز قرار است بدون حضور مجری/میزبان برگزار شود. همچنین عدم حضور هیچ کارگردانی زنی در بین نامزدهای بهترین کارگردانی جنجال زیادی به پا کرده است. فیلم جوکر با ۱۱ نامزدی پیشتاز مراسم امسال است و پس از آن فیلم The Irishman، فیلم ۱۹۱۷ و فیلم روزی روزگاری در هالیوود با ۱۰ نامزدی، در رتبه بعدی قرار دارند. واکین فینیکس امیدوار است تا در چهارمین نامزدی خود اینبار طلسم اسکار نبردنش با فیلم جوکر شکسته شود. اسکارلت جوهانسون دوازدهمین شخصی است که در یک مراسم نامزد دریافت ۲ جایزه اسکارم می‌شود.

جوهانسون که برای اولین‌بار نامزد دیافت جایزه اسکار شده، در دو بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن برای بازی در فیلم Marriage Story و بهترین بازیگر نقش مکمل زن برای بازی در فیلم JoJo Rabbit نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. پیش از این ۱۱ بازیگر دیگر از جمله سیگورنی ویور در سال ۱۹۸۹، آل پاچینو در سال ۱۹۹۳، اما تامپسون در سال ۱۹۹۴، جیمی فاکس در سال ۲۰۰۵ و کیت بلانشت در سال ۲۰۰۸، از جمله بازیگرانی هستند که نامزد دریافت ۲ جایزه اسکار بهترین بازیگری شده بودند، اما هرگز موفق به دریافت هر دو جایزه به‌صورت همزمان نشده‌اند. نتفلیکس در اسکار ۲۰۲۰ با دو فیلم مرد ایرلندی و فیلم Marriage Story در بخش بهترین فیلم رقابت می‌کند و امیدوار است تا امسال بتواند این جایزه را ببرد. سینتیا اریوو در صورتی که جایزه اسکار را ببرد، جوان‌ترین بازیگری خواهد بود که ۴ جایزه امی، گرمی، تونی و اسکار را می‌برد که این گروه EGOT می‌گویند. نوآ بامباک و گرتا گرویگ که زن و شوهر هستند، برای ساخت فیلم داستان ازدواج و زنان کوچک در بخش بهترین فیلم با یکدیگر رقابت می‌کنند. انیمیشن Toy Story 4 اگر امشب جایزه اسکار ببرد، دومین دنباله یک انیمینش خواهد بود که به این جایزه دست پیدا می‌کند. انیمیشن Toy Story 3 تنها دنباله یک انیمیشن است که به چنین موفقیتی دست پیدا کرده است. حال در ادامه می‌توانید برندگان اسکار ۲۰۲۰ را مشاهده کنید.

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل فیلم

برنده: برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • تام هنکس برای فیلم A Beautiful Day in the Neighborhood
  • سر آنتونی هاپکینز برای فیلم The Two Popes
  • آل پاچینو برای فیلم The Irishman
  • جو پشی برای فیلم The Irishman
  • برد پیت برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین انیمیشن

برنده: انیمیشن Toy Story 4

  • انیمیشن How to Train Your Dragon: The Hidden World
  • انیمیشن I Lost My Body
  • انیمیشن Klaus
  • انیمیشن Missing Link
  • انیمیشن Toy Story 4

بهترین انیمیشن کوتاه

برنده: انیمیشن کوتاه Hair Love

  • (Dcera (Daughter
  • Hair Love
  • Kitbull
  • Memorable
  • Sister

بهترین فیلم نامه اورجینال

برنده: بونگ جون-هو و جین وون هان برای فیلم Parasite

  • ۱۹۱۷ به قلم سم مندس و کریستی ویلسون
  • Knives Out به قلم رایان جانسون
  • Marriage Story به قلم نوآ بامباک
  • Once Upon a Time in Hollywood به قلم کوئنتین تارانتینو
  • Parasite به قلم بونگ جون-هو و جین وون هان

بهترین فیلم نامه اقتباسی

برنده: تایکا وایتیتی برای فیلم Jojo Rabbit

  • The Irishman به قلم استیون زایلیان
  • Jojo Rabbit به قلم تایکا وایتیتی
  • Joker به قلم تاد فیلیپس و اسکات سیلور
  • Little Women به قلم گرتا گرویگ
  • The Two Popes به قلم آنتونی مک‌کارتن

بهترین فیلم کوتاه

برنده: فیلم کوتاه The Neighbors’ Window

  • Brotherhood
  • Nefta Football Club
  • The Neighbors’ Window
  • Saria
  • A Sister

بهترین طراحی صحنه

برنده: فیلم Once Upon a Time in Hollywood

  • ۱۹۱۷
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Once Upon a Time in Hollywood
  • Parasite

بهترین طراحی لباس

برنده: فیلم Little Women

  • فیلم Jojo Rabbit
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Joker
  • فیلم Little Women

بهترین مستند

برنده: مستند American Factory

  • American Factory
  • The Cave
  • The Edge of Democracy
  • For Sama
  • Honeyland

بهترین مستند کوتاه

برنده: مستند کوتاه (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl

  • In the Absence
  • (Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl
  • Life Overtakes Me
  • St. Louis Superman
  • Walk Run Cha-Cha

هترین بازیگر نقش مکمل زن

برنده: لورا درن برای فیلم Marriage Story

  • کتی بیتز برای فیلم Richard Jewell
  • لورا درن برای فیلم Marriage Story
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Jojo Rabbit
  • فلورنس پیو برای فیلم Little Women
  • مارگو رابی برای فیلم Bombshell

بهترین تدوین صدا

برنده: فیلم Ford v Ferrari

  • فیلم ۱۹۱۷
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم Joker
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین میکس صدا

برنده: فیلم ۱۹۱۷

  • فیلم ۱۹۱۷
  • فیلم Ad Astra
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم Joker
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین فیلم‌برداری

برنده: راجر دیکنز برای فیلم ۱۹۱۷

  • راجر دیکنز برای فیلم ۱۹۱۷
  • رودریگو پریتو برای فیلم The Irishman
  • لارنس شر برای فیلم Joker
  • جارین بلاشکا برای فیلم The Lighthouse
  • رابرت ریچاردسون برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین تدوین

برنده: فیلم Ford v Ferrari

  • Ford v Ferrari
  • The Irishman
  • Jojo Rabbit
  • Joker
  • Parasite

بهترین جلوه‌های ویژه

برنده: فیلم ۱۹۱۷

  • Avengers: Endgame
  • ۱۹۱۷
  • The Irishman
  • The Lion King
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو

برنده: فیلم Bombshell

  • ۱۹۱۷
  • Bombshell
  • Maleficent: Mistress of Evil
  • Judy
  • Joker

بهترین فیلم خارجی‌ زبان

برنده: فیلم انگل از کره جنوبی

  • فیلم Corpus Christi از لهستان
  • فیلم Honeyland از مقدونیه شمالی
  • فیلم Les Miserables از فرانسه
  • فیلم Pain and Glory از اسپانیا
  • فیلم Parasite از کره جنوبی

بهترین موسیقی متن اورجینال

برنده: فیلم Joker

  • ۱۹۱۷
  • Joker
  • Little Women
  • Marriage Story
  • Star Wars: The Rise of Skywalker

هترین آهنگ اورجینال

برنده: آهنگ I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman

  • I Can’t Let You Throw Yourself Away از انیمیشن Toy Story 4
  • I’m Gonna) Love Me Again) از فیلم Rocketman
  • I’m Standing With You از فیلم Breakthrough
  • Into the Unknown از انیمیشن Frozen 2
  • Stand Up از فیلم Harriet

هترین کارگردان

برنده: بونگ جون هو برای فیلم Parasite

  • بونگ جون هو برای فیلم Parasite
  • سم مندس برای فیلم ۱۹۱۷
  • تاد فیلیپس برای فیلم Joker
  • مارتین اسکورسیزی برای فیلم The Irishman
  • کوئنتین تارانتینو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood

بهترین بازیگر مرد

برنده: واکین فینیکس برای فیلم جوکر

  • آنتونیو باندراس برای فیلم Pain and Glory
  • لئوناردو دی‌کاپریو برای فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • واکین فینیکس برای «جوکر»
  • آدام درایور برای فیلم Marriage Story
  • جاناتان پرایس برای فیلم The Two Popes

بهترین بازیگر زن

برنده: رنی زلوگر برای فیلم Judy

  • سینتیا اریوو برای فیلم Harriet
  • اسکارلت جوهانسون برای فیلم Marriage Story
  • سیرشا رونان برای فیلم Little Women
  • شارلیز ترون برای فیلم Bombshell
  • رنی زلوگر برای فیلم Judy

بهترین فیلم

برنده: فیلم Parasite

  • فیلم ۱۹۱۷
  • فیلم Ford v Ferrari
  • فیلم The Irishman
  • فیلم Jojo Rabbit
  • فیلم Joker
  • فیلم Little Women
  • فیلم Marriage Story
  • فیلم Once Upon a Time in Hollywood
  • فیلم Parasite (زومجی)

 

بازدید: 559

برچسب ها :

نظرات و ارسال نظر
avatar
  Subscribe  
Notify of